Arda Güler’in gol attığı top yok satıyor

Türkiye’nin EURO 2024’te oynadığı ilk maç olan Gürcistan karşılaşmasında Arda Güler’in attığı enfes gol dünyada konuşulmaya devam ediyor.

Uluslararası haber ajansı AP, bu gollerde yüksek teknolojiyle üretilen ve şampiyonada kullanılan 170 dolarlık (5.600 TL) topların payı olup olmadığını gündeme taşıdı.

ABD online mağazasında fiyatı 85 dolara (2.792 TL) indirilen ve kısa sürede tükenen Adidas Fussballliebe adlı topla ilgili haberde şu yorumlar yapıldı:


‘TOP KALECİLERE GÖRE GOLCÜLER İÇİN DAHA İYİ’

“Geri dönüştürülmüş polyesterden ve sürdürülebilir biyo bazlı malzemelerden yapılan akıllı teknolojiye sahip topun, Arda Güler’in harika golüne nasıl katkıda bulunduğu belli değil. Türkiye’nin Gürcistan’ı 3-1 yendiği maçta Arda Güler’in 20 metreden üst köşeye yaptığı curling hareketi vardı. Aynı maçta takım arkadaşı Mert Müldür’ün ceza sahası dışından attığı vole buna rakip oldu.

İngiltere kaptanı Harry Kane de çok hızlı olduğunu söylediği top için ‘Vurduğunuzda vurulmaya devam ediyor. Top kalecilere göre golcüler için çok daha iyi’ dedi.

Öte yandan Rumen Nicolae Stanciu, Ukrayna’ya uzaktan yaptığı üst direğe çarpan köşe vuruşunda neredeyse gol atacaktı.

Xherdan Shaqiri, İskoçya’ya karşı İsviçre adına harika bir gol attı, İtalyan Nicolo Barella ve Çek Cumhuriyeti’nden Lukas Provod’dan roketler geldi.

Danimarka kalecisi Kasper Schmeichel, ‘Bu turnuvalarda kullanılan futbol topları tam olarak kaleciler düşünülerek üretilmiyor, kesinlikle kaleciler için yapılmıyor’ dedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir